Turkijski

Czytając Na krańce świata Normana Daviesa, przekład Elżbiety Tabakowskiej, natrafiłem na słowo turkijski będące alternatywną wersją przymiotnika turecki, kiedy mowa jest o szerszej grupie ludów ( m. in. Azerach i Turkmenach). Zakładam, że może być ono kalką z angielskiego, gdzie istnieją słowa turkish oraz turkic. Widziałem, że pojawia się także w artykule na polskiej Wikipedii dotyczącej języków tureckich, jednak nie w słowniku PWN. Jak wygląda sprawa poprawności jego stosowania?
Turkijski to przymiotnik odnoszący się do grupy ludów ałtajskich (pochodzących z terenów obecnej pustyni Gobi i gór Ałtaju). W językoznawstwie termin język turkijski obejmuje każdy język z podrodziny języków ałtajskich, np. turecki, azerski, turkmeński, kazachski, kirgiski, tatarski czy uzbecki.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski