numer

Jak się ma sprawa pisowni: „Zadzwoń pod numer tel. (…)”, czy „Zadzwoń na nr tel. (…)”? Czy zdanie: „Czekamy na kontakt pod numerem tel. (…)” jest poprawne? Ponadto: czy można stosować skrót nrem, czy pisać całe słowo – numerem?
Dzwonimy pod numer, nie na numer. Skrót nr jest odmienny: dopełniacz nr. (z kropką) lub nru, narzędnik nr. lub nrem, miejscownik nr. lub nrze. Pozostałe przypadki analogicznie.
Mirosław Bańko