Czy ryż ma liczbę mnogą?

Czy poprawną formą jest liczba mnoga ryże, np w zdaniu: „Dlaczego ten ryż jest lepszy niż inne ryże"?

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Są rzeczowniki – tzw. niepoliczalne – które nie oznaczają pojedynczych istot lub obiektów dających się zliczać i dlatego w zasadzie nie są używane w liczbie mnogiej. Należy do nich np. ryż, ale także stal, benzyna, młodość, liryzm, listowie, budownictwo, życie i wiele innych. W języku kreatywnym albo środowiskowym wiele takich rzeczowników można jednak spotkać w formach liczby mnogiej. Na przykład amatorów gier komputerowych nie zdziwi zdanie: „Zostały ci dwa życia”, a chemicy bez wahania zaakceptują sformułowanie: „różne rodzaje benzyn”, choć zarówno życie, jak i benzyna są opisywane w słownikach jako rzeczowniki nie używane w liczbie mnogiej. Być może z ryżem jest podobnie jak z benzyną. To, co dla laików wydaje się po prostu ryżem lub co najwyżej różnymi gatunkami ryżu, dla specjalisty stanowi rzeczy całkowicie różne – po prostu różne ryże.
Mirosław Bańko