moderator telewizyjny, rezultować

Witam,
spotkałam się niedawno ze stwierdzeniem: „W telewizji pracował znany moderator” (myślę, że chodziło o dziennikarza, redaktora). Czy wyrażenie moderator telewizyjny jest poprawne?
Czy istnieje słowo rezultować, rezultuje? Też gdzieś wyczytałam.
Pozdrawiam
Moderator to – jak objaśnia Wielki słownik wyrazów obcych PWN – ‘osoba, która kieruje dyskusją i czuwa nad jej właściwym przebiegiem, zwłaszcza w mediach’. Nie ma więc powodu, by kwestionować poprawność wyrażenia moderator telewizyjny.
Warto jednak się zastanowić, czy można kogoś charakteryzować w podany sposób, bo istotnie sformułowanie znany moderator nie wydaje się udane. Funkcja moderatora jest pełniona doraźnie w związku z wykonywaniem jakiegoś zawodu, najczęściej dziennikarza. Zręczniej brzmiałoby zdanie: „W telewizji pracował znany dziennikarz, moderator wielu dyskusji” lub podobnie.
Czasownik rezultować istnieje, odnalazłem kilkadziesiąt tekstów internetowych, w których go użyto. W znacznej większości były to teksty fachowe.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski