litera G

Proszę mi odpisać, jak wygląda prawidłowa pisownia litery G w alfabecie pisanym i drukowanym. Czy nastąpiła na przestrzeni lat jakaś zmiana? Nie potrafię poprzez klawiaturę napisać dużej litery G, która swoim wyglądem nieco przypomina literkę S, którą w latach 70 uczono mnie pisać w szkole.
Kształt litery G zależy od rodzaju używanych znaków pisarskich – wzorniki pisma, używane przez ludzi zajmujących się składem, dają tu wiele możliwości. Na ogół G drukowane jest podobne do znaku, jakiego użyliśmy w tym zdaniu. W druku naśladującym pismo ręczne jego odpowiednik jest rzeczywiście podobny do litery S. Aby taki znak wpisać z klawiatury, trzeba wybrać odpowiednią czcionkę. Możliwe, że taka czcionka nie została zainstalowana na Pana komputerze i dlatego nie może jej Pan obejrzeć.
Mirosław Bańko