litera G

litera G
3.01.2002
3.01.2002
Proszę mi odpisać, jak wygląda prawidłowa pisownia litery G w alfabecie pisanym i drukowanym. Czy nastąpiła na przestrzeni lat jakaś zmiana? Nie potrafię poprzez klawiaturę napisać dużej litery G, która swoim wyglądem nieco przypomina literkę S, którą w latach 70 uczono mnie pisać w szkole.
Kształt litery G zależy od rodzaju używanych znaków pisarskich – wzorniki pisma, używane przez ludzi zajmujących się składem, dają tu wiele możliwości. Na ogół G drukowane jest podobne do znaku, jakiego użyliśmy w tym zdaniu. W druku naśladującym pismo ręczne jego odpowiednik jest rzeczywiście podobny do litery S. Aby taki znak wpisać z klawiatury, trzeba wybrać odpowiednią czcionkę. Możliwe, że taka czcionka nie została zainstalowana na Pana komputerze i dlatego nie może jej Pan obejrzeć.
Mirosław Bańko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!