2005 r.

Proszę mi powiedzieć czy zmieniła się zasada pisania 2005 r. Zawsze pomiędzy cyfrowym zapisem roku a lierą r stawiałam spację. Ostatnio w firmie, w której pracuję, każe się zmieniać ten sposób zapisu na taki: 2005r. Według mnie to błąd ortograficzny. Czy może coś się zmieniło w zasadach pisowni?
Z góry dziękuję za odpowiedź, z poważaniem
Grażyna
W zasadach pisowni pod tym względem nic się nie zmieniło, tzn. nadal piszemy 2005 r. Być może osoba odpowiedzialna za standardy korespondencji w Pani firmie chciała poprzez łączną pisownię zapobiec dzieleniu ww. zapisu między wiersze. Istotnie, programy biurowe typu Word mogą dzielić tekst w miejscu spacji, ale przecież jest inny sposób, aby temu zapobiec. W Wordzie zamiast zwykłej spacji można użyć kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+Spacja, aby tekst nie został podzielony w danym miejscu.
Mirosław Bańko, PWN