Gwiazdka i Sylwester

Jaka jest poprawna pisownia słów: sylwester (jako zabawa sylwestrowa, ostatni wieczór w roku) i gwiazdka (w znaczeniu: dostać coś na gwiazdkę)? Słownik ortograficzny nakazuje pisownię małą literą, natomiast uzus moim zdaniem jest inny.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gwiazdka – jako synonim wigilii i świąt Bożego Narodzenia – powinna być pisana wielką literą. Taki zapis występuje m.in. w Wielkim słowniku ortograficznym PWN (dostępnym też w Internecie) i znajduje uzasadnienie w pisowni nazw świąt i dni świątecznych: Nowy Rok, Wielkanoc, Zaduszki i in.
Ten sam słownik każe nazwę zabawy sylwestrowej pisać małą literą, co jest logiczne, bo tak pisze się nazwy wszystkich obrzędów, zabaw i zwyczajów. Wydaje się jednak, że i pisownia Sylwester jest uzasadniona – wtedy mianowicie, gdy chodzi nie o zabawę, lecz o noc, w którą takie zabawy się odbywają, np. „W tym roku Sylwestra spędzimy w domu”. Podstawą wyboru takiej pisowni może być – jak poprzednio – przepis dotyczący pisowni nazw świąt i dni świątecznych, tu zastosowany nieco przewrotnie, bo odniesiony do nocy, a nie dnia.
Mirosław Bańko, PWN