grekokatolicki

Szanowni Państwo,
pytanie dotyczy słowa grekokatolicki. Słownik poprawnej polszczyzny PWN z roku 2005 podaje, że to słowo jest niepoprawne, podczas gdy Wielki słownik poprawnej polszczyzny z roku 2006 uznaje je za prawidłowe. Zatem jak jest naprawdę?
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Zajrzałem do obu słowników i widzę, że są zgodne: oba uznają formę greckokatolicki za poprawną, a grekokatolicki za błąd. Oczywiście jest jednak grekokatolik, a nie greckokatolik.
Mirosław Bańko, PWN