Jak Państwo widzą…

Witam.
Chciałbym zapytać o formę czasownika w przypadku zwrotu do grupy ludzi. Słyszałem już różne formy, m.in. „Państwo ogląda”, „Państwo oglądają”, „Państwo oglądacie” (przykład pochodzi z telewizji). Bardzo mnie ciekawi, które zastosowanie jest poprawne, zwłaszcza że różne znane osobistości używają innej formy – i dlatego zastanawiam się, kto ma rację. Bardzo dziękuję.
Zdanie „Państwo ogląda…” mogłoby być odniesione np. do państwa polskiego (gdyby miało sens), ale nigdy do grupy ludzi. Zwracając się do słuchaczy, możemy powiedzieć „Państwo oglądają…” (bardziej oficjalnie) lub „Państwo oglądacie…” (mniej oficjalnie). Niektórych razi ta druga forma, inni nie widzą w niej nic złego.
Mirosław Bańko, PWN