nie mieć zielonego pojęcia

Szanowni Państwo!
Chciałabym się dowiedzieć, co oznacza i jaką ma etymologię przymiotnik zielony w wyrażeniu nie mieć zielonego pojęcia. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.
Wyrażenie ktoś nie ma zielonego pojęcia o czymś (albo bladego pojęcia, albo najmniejszego pojęcia) znaczy tyle, że ten ktoś nic o danej sprawie nie wie. Ażeby zrozumieć sens tego wyrażenia, należy odwołać się do symboliki kolorów: kolor zielony kojarzy się z młodą roślinnością, z owocami, które nie osiągnęły dojrzałości, staje się więc synonimem przymiotnika niedojrzały, a w odniesieniu do ludzi – niedorosły (w konsekwencji niewiele wiedzący lub nic niewiedzący, por. obraźliwe określenie zielony szczawik o kimś bardzo młodym i głupim czy zielone lata w Odzie do młodości A. Mickiewicza).
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski