spacja w zapisie cyfrowym liczb

Szanowni Państwo,
interesuje mnie pisownia liczb powyżej 999. Czy te liczby się pisze ze spacją po trzech pierwszych miejscach (1 000; 10 000; 100 000), czy dopiero po pięciu (1000; 10 000; 100 000)? I czy ten odstęp jest regularny, czy zajmuje tylko połowę regularnej spacji?
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam!
A. K. (z Hamburga)
W polskiej typografii w liczbach, które składają się z więcej niż czterech cyfr, oddziela się dla większej czytelności odstępem (w postaci spacji twardej) tysiące, miliony, miliardy itd., np. 25 634, 104 958, 8 629 876. Do dzielenia liczb na grupy trzycyfrowe nie należy stosować kropki (nie: 8.629.876) ani przecinka (nie: 8,629,876). Wyjątkowo tylko oddziela się spacją tysiące w liczbach czterocyfrowych, gdy w rubryce tabeli występują zarówno liczby czterocyfrowe, jak i dłuższe.
Adam Wolański