odnośne czy odnośnie?

Witam serdecznie,
otóż mam dość poważny problem językowy dotyczący wyrażenia wytyczne odnośne czy też wytyczne odnośnie. Aby nie być gołosłowną, podaję przykład: „Wytyczne odnośne do jednolitych przygotowań do obrony Rzeszy”. No właśnie: odnośne czy odnośnie? Jaka zasada rządzi użyciem przymiotnika bądź przyimka? Bardzo proszę o komentarz, gdyż mam kompletny mętlik w głowie.
Pozdrawiam i dziękuję za poświeconą mi uwagę
Ewa Letachowicz
Odnośne wytyczne (w tym szyku) to wytyczne odnoszące się do przedmiotu rozmowy. Natomiast wytyczne odnośnie do czegoś to wytyczne odnoszące się do tego, o czym mówiący za chwilę powie. Spotyka się także krótszą konstrukcję: wytyczne odnośnie czegoś, która jednak bywa kwestionowana jako rusycyzm.
Mirosław Bańko, PWN