ilość i liczba

Szanowni Państwo,
ostatnio dowiedziałam się, że Rada Języka Polskiego planuję zmiany (bądź już ich dokonała) związane z rzeczownikami policzalnymi i niepoliczalnymi. Czy to prawda, że ma się stać dopuszczalne mówienie o ilości rzeczowników policzalnych?
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka
Nie śledzę tak dokładnie poczynań Rady, aby się na ten temat wypowiadać. Między policzalnością vs. niepoliczalnością rzeczownika a użyciem przy nim słowa liczba vs. ilość nigdy nie było jednak prostej korelacji. Istotnie, lepiej mówić o liczbie osób na zebraniu niż o ich ilości, ale już nieopisane ilości ludzi to z pewnością lepsze połączenie niż nieopisane liczby ludzi.
Mirosław Bańko, PWN