mieszkaniec RPA

Dzień dobry,
nurtuje mnie pytanie, jak w języku polskim określamy osobę pochodzącą z RPA i czy jest jakiś współczesny słownik nazw osobowych godny uwagi (czy słowniki np. D. Podlawskiej i M. Świątek Brzezińskiej czy J. Bubaka są dobrym źródłem?).
Dziękuję
Zyta
Niezręcznie mi oceniać cudze słowniki, prosimy jednak pamiętać o Słowniku nazw własnych, Słowniku imion i Słowniku nazw geograficznych (wszystkie autorstwa Jana Grzeni, wydane przez PWN). Ostatni z wymienionych słowników podaje, że mieszkańcy RPA to Południowoafrykańczyk i Południowoafrykanka.
Mirosław Bańko, PWN