zabójstwo Krzysztofa Olewnika

Czy zdanie Zabójstwo Krzysztofa Olewnika jest dwuznaczne?
Z czasów studenckich zapamiętałem podobny przykład: „Zaproszenie profesora ucieszyło nas”. Tu jednak nie ma wątpliwości, że profesor mógł zarówno zaprosić, jak i zostać zaproszonym, więc poza kontekstem zdanie o profesorze jest dwuznaczne. Natomiast w Pani przykładzie (który nb. nie jest zdaniem) – niezależnie od tego, że samo nazwisko nasuwa interpretację – słowo zabójstwo z trudem mogę odnieść do sprawcy czynności. Czy bowiem mówi się – ale nie w rozmowie ze zmarłym! – np. twoje zabójstwo? Google daje zaledwie 140 wyników – jak na internet (Internet) to tyle, co nic. „Zabijaj, aby twoje zabójstwo mogło służyć całej ludzkości” – czytam na jednej stronie; „Niech każde twoje zabójstwo będzie sztuką” – czytam na innej. I czytając takie – nieliczne na szczęście – przykłady, mam wątpliwości natury nie tylko etycznej, ale i lingwistycznej.
W Korpusie Języka Polskiego PWN, który jest źródłem mniejszym niż internet, ale przeważnie bardziej miarodajnym, przykładów na twoje zabójstwo nie ma, a w przykładach na jego zabójstwo zaimek odnosi się do ofiary, nigdy do sprawcy.
Mirosław Bańko, PWN