Aborygeni czy aborygeni?

Mam kłopot z aborygenami. „Słownik wyrazów obcych” PWN podaje dwa znaczenia tego słowa – pierwotni mieszkańcy danego kraju, głównie Australii; ludność rdzenna, tubylcy. Dziś najczęściej stosuje się je jednak w odniesieniu do rdzennych Australijczyków (przypomnijmy sobie tekst pierwszego listu elektronicznego Jana Pawła II). Czy w związku z tym dopuszczalna jest pisownia Aborygen (wielką literą) w odróżnieniu od aborygena – tubylca niekoniecznie australijskiego (zdecydowanie małą literą)?
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia
Elżbieta
W Innym słowniku języka polskiego PWN sprawa została rozstrzygnięta po Pani myśli. Czytamy tu: „Aborygeni to rdzenni mieszkańcy Australii, rzadziej innego kraju. W odniesieniu do mieszkańców Australii słowo pisane czasem wielką literą”.
Mirosław Bańko