Acting out

Dzień dobry, mam kłopot z terminem acting out. Czy można go odmieniać (acting outy, acting outów, acting outowe)?

Pozdrawiam
Anna
Termin psychologiczny acting out nie jest zaadaptowany graficznie do polszczyzny (zapisujemy go po angielsku), lecz podlega adaptacji fleksyjnej i słowotwórczej. Adaptacja fleksyjna polega na przystosowaniu wyrazu do polskiego wzorca odmiany, a słowotwórcza – na tym, że tworzy się od niego wyrazy pochodne. Acting out bez problemu możemy więc odmieniać: acting outu, acting outowi, acting outem, acting oucie, acting outy (jeśli wyraz ten ma liczbę mnogą) itd. – podobnie, jak dzieje się to z nazwą coming out, rejestrowaną przez WSO (https://sjp.pwn.pl/szukaj/coming%20out.html). Jeśli chodzi o wyrazy pochodne, to należy pamiętać, że w nich elementy podstawy zapisujemy łącznie, a zatem słowa utworzone od wyrażenia acting out będą miały formy: actingoutowy (przymiotnik), actingoutować (hipotetyczny czasownik), actingoutowiec (hipotetyczny wykonawca czynności) itd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski