Afroameryka, Afro-Ameryka

Szanowni Państwo!
Chciałbym zapytać o dopuszczalność użycia określenia Afroameryka jako tłumaczenia ang. African America. Piszę pracę magisterską poświęconą sztuce afroamerykańskiej i spotykam się z wieloma trudnościami związanymi przede wszystkim z tłumaczeniem obcych terminów. Czy w przypadku takiego tekstu dopuszczalne jest stosowanie neologizmów?
Pozdrawiam!
JZ
Słowo Afroameryka jest dobrze zbudowane, nie gorzej niż obecny w słowniku ortograficznym PWN Afroamerykanin. Ciekawe, że ten sam słownik każe pisać np. eks-Amerykanin i post-Jugosławia (co uogólnia w regule [183]). Angielska pisownia Afro-American też mogłaby skłaniać do zachowania łącznika i wielkiej litery w polskim słowie. Uważam więc, że zapis Afro-Amerykanin (podobnie jak Afro-Ameryka) powinien być akceptowany.
Na ogólne pytanie, czy dopuszczalne jest stosowanie neologizmów, mogę tylko odpowiedzieć twierdząco. Proszę jednak tworzyć je zgodnie z zasadami polskiego słowotwórstwa, a zawczasu upewnić się, czy dane zjawisko już nie ma swojej polskiej nazwy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski