Al-Kaida

Witam,
jak należy wymawiać i akcentować nazwę Alkaida? W tv można usłyszeć dwie wersje: z akcentem na ida i z akcentem na lka.
Pozdrawiam
Wydany w tych dniach Słownik ortograficzny PWN z wymową przy haśle Al-Kaida podaje wymowę [alkajda] (pogrubiona samogłoska jest pod akcentem). Na temat pisowni tego słowa można znaleźć dwie inne odpowiedzi w publicznie dostępnym archiwum naszej poradni.
Mirosław Bańko, PWN