Alessandro Magnasco

Jak odmieniać nazwisko włoskiego malarza Alessandro Magnasco (I połowa XVIII wieku)?
Męskie nazwiska (a także imiona) niesłowiańskie zakończone na -o odmieniają się według wzorca męskiego, a zatem wyrażenie Alessandro Magnasco deklinuje się następująco: D. Alessandra Magnasca, C. Alessandrowi Magnascowi, B. Alessandra Magnasca, N. Alessandrem Magnaskiem, Ms. (o) Alessandrze Magnascu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski