Ależ jest pani piękna

Dzień dobry,

Które z poniższych zdań jest poprawne:

„Ależ jest pani piękna” czy „Ależ pani jest piękna”?

Według mnie obydwa są poprawne, jednak ostatnio spotkałam się z opinią, że po partykule wzmacniającej powinien znajdować podmiot, a dopiero potem orzeczenie. Niestety, osoba, która tę opinie wygłosiła, nie potrafiła powiedzieć, dlaczego.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowna Pani,

obie wersje są poprawne – nie ma żadnych reguł określających szyk wyrazów w zdaniu zaczynającym się partykułą wzmacniającą.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski