Anna z Nowaków Malinowska

Witam Państwa,
spór w rodzinie skłonił mnie do zadania takiego pytania: jak napiszemy poprawnie nazwisko panieńskie, które nosiły Anna Knothe i Anna Stefani. Chodzi mi o zwrot typu Anna z… (których) Kowalska.
Pozdrawiam,
Włodzimierz Stefani
Nazwiska Knothe i Stefani w rodzaju żeńskim są nieodmienne. W związku z tym poprawne wyrażenia będą mieć formę Anna Kowalska z domu Knothe i Anna Kowalska z domu Stefani. Lub – jeśli komuś zależy na zachowaniu kolejności nazwisk zgodnej z kolejnością wydarzeń – Anna z domu Knothe Kowalska i Anna z domu Stefani Kowalska.
W każdym razie nazwiska te nie mogą wystąpić w formie dopełniacza liczby mnogiej, typowej dla tego typu konstrukcji: Anna z Kowalskich Michalak czy Anna z Nowaków Malinowska.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski