Antyalergiczny

Mam pytanie odnośnie słowa antyalergiczny. W słowniku PWN znajdujemy wyjaśnienie tego słowa jako ‘stosowany w leczeniu alergii’, jednakże w użyciu bardzo często słowo to występuje w znaczeniu ‘nie wywołujący alergii’, np. kołdra antyalergiczna. Czy jest to poprawne znaczenie? Jeśli nie, czy istnieje inne słowo, które oznacza ‘nie wywołujący alergii’?

Z góry dziękuję za pomoc,
Joanna Pogorzelec
Rzeczywiście, przymiotnik antyalergiczny jest łączony z takimi nazwami jak: odkurzacz, pościel, lakier, antyperspirant, klej, bielizna…, a nawet kot. Znaczenie ‘niewywołujący alergii’ jest więc bezdyskusyjne. Jest ono pochodne wobec znaczenia podstawowego ‘stosowany w leczeniu alergii’ (jeśli w ogóle rzeczywiście to jest podstawowe) – pościel, klej itd., które nie powodują uczulenia, są przeznaczone dla alergików, czyli niejako są stosowane w leczeniu (jednak niefarmakologicznym) alergii.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski