Apostrof

Czy apostrof postawiony niepotrzebnie w odmianie nazwiska obcego jest błędem ortograficznym czy interpunkcyjnym? Znalazłam w Internecie różne klasyfikacje. Chodzi o zapis (kogo? co?) van Gogh’a.
Wyjaśnijmy przede wszystkim, że poprawny zapis to van Gogha. Postawienie tu apostrofu będzie błędem ortograficznym, z interpunkcją bowiem mamy do czynienia przy połączeniach wyrazów, a nie w obrębie jednego wyrazu (lub jego jednej formy gramatycznej).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski