Ary i Remy

Witam serdecznie w Nowym Roku!
Chciałabym zapytać, jak w sposób właściwy odmienić dwa obce imiona zakończone na -y: Ary i Remy. Czy powinno się użyć w dopełniaczu form Ary’ego Scheffera i Remy’ego de Gourmonta? Czy dopuszczalny byłby zapis bardziej zbliżony do wymowy: Ariego i Remiego?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
M.W.
Ary’ego i Remy’ego należy odmieniać tak jak Kennedy’ego, nie jak Vivaldiego. Imiona i nazwiska tego typu odmieniają się tak samo.
Z najlepszymi życzeniami na Nowy Rok!
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski