Autorstwo nieznane

Dzień dobry. Właśnie przeczytałem sformułowanie autorstwo nieznane. Bardzo mi się nie podoba. Do tej pory spotykałem autorów nieznanych, ale autorstwo wygląda bardzo źle w tym zestawieniu. Czy możecie Państwo rozstrzygnąć, czy to jest poprawne?

Szanowny Panie,

nie ma nic złego w wyrażeniu autorstwo nieznane. Wyraża ono bardziej abstrakcyjną treść niż czyni to połączenie autor nieznany i jako takie jest całkiem poprawne.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski