Autorytet

Szanowni Państwo!
zastanawiają mnie różne znaczenia słowa autorytet/authority w języku polskim i amerykańskim, i związane z tym problemy niezbyt kompetentnych tłumaczy. W każdym razie w tłumaczonej z angielskiego książce znalazłem dziwaczną – według mnie – konstrukcję: przekazali autorytet konferencji. Wydaje mi się, że w języku polskim przekazać (komuś/czemuś) można władzę, uprawnienia, kompetencje, ale nie autorytet. Czy mam rację?

Z poważaniem
Witold M.
Całkowicie się z Panem zgadzam. Mamy do czynienia z kolejnym podstępnym zapożyczeniem semantycznym.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski