czy aż nie?

Dzień dobry,

Jak jest poprawnie powiedzieć: schowaj to aż nie wylejesz czy schowaj to aż wylejesz?

Pozdrawiam
Nie bardzo rozumiem zdanie Schowaj to aż (nie) wylejesz, ale domyślam się, że ma Pan wątpliwości dotyczące struktury „czasownik, aż (nie) czasownik”: Pisz, aż (nie) skończysz, Jedz, aż (nie) będziesz syty itd. Tu partykuła nie nie powinna się pojawić – inaczej mówiąc, poprawne są jedynie zdania: Pisz, aż skończysz, Jedz, aż będziesz syty.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski