Babcia, dziadek

Czy mówienie (pisanie) o siedemdziesięcioletniej obcej kobiecie babcia, a o mężczyźnie dziadek jest zgodne z polską etykietą językową?

Halina M.
Nazywanie starszych ludzi (szczególnie w ich obecności) babcią i dziadkiem jest niegrzeczne, a jeszcze bardziej niegrzeczne jest zwracanie się do nich w ten sposób. Oczywiście, nie mówimy tu o sytuacjach, w których ktoś jest ojcem lub matką któregoś z rodziców mówiącego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski