Bairiki

Pytałem już kiedyś o słowo Bainki występujące w państwa SO. Znalazłem w Internecie link: http://www.poesiejardins.com/oceanie.htm. Jest tam napisane, że Bainki to stolica Kiribati, tymczasem w państwa encyklopedii stolicą Kiribati jest Bairiki. Czy możliwe, że Bainki to błąd? W piśmie ri i n są do siebie podobne, zwłaszcza, gdy piszący „zje” kropkę nad i. W ogóle Bairiki występuje w Internecie nieporównywalnie częściej od słowa Bainki.
Zebrane przez Pana dane wskazują jednoznacznie, stolica Kiribati nazywa się Bairiki (w środku są znaki r oraz i). Błędy, nie tylko literowe, są bardzo częste w tekstach internetowych, a korzystanie z informacyjnych zasobów Internetu wymaga dużego krytycyzmu. Jeśli zależy nam na wiarygodności informacji, szukajmy ich u doświadczonych i rzetelnych wydawców, w sprawie pisowni nazw może Pan zaufać encyklopediom PWN.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski