Bambaryłka

Szanowna Redakcjo.
Jaka jest etymologia wyrazu bambaryłka, skoro znajomy pieszczotliwie zwraca się tak do swojego psiaka, który ani nie jest niemądry, ani pulchny, z czego to wynika?
Dziękuję za odpowiedź.
Paweł M. a.k.a. Personidas
W słownikach bambaryłki nie znalazłem, obrazy Google'a pokazują na ogól psa albo kota, rzadziej kociaka, czyli dziewczynę. Najlepiej zapytać znajomego, dlaczego tak nazwał swojego psa. Domysły, że bambaryłka jest np. skrzyżowaniem bambosza i baryłki, są ryzykowne. Niewątpliwe są jednak walory brzmieniowe tego słowa, przy czym żywa, rytmiczna bamba nasuwa przypuszczenie, że granica między jego członami przebiega gdzie indziej, niż się z początku wydawało. Tylko czym w takim razie jest ryłka?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski