Bankowiec a bankier

Szanowni Państwo,
piszę do Państwa, ponieważ interesuje mnie, czy premiera Morawieckiego można nazwać byłym bankowcem, czy jednak byłym bankierem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
AK
O ile mi wiadomo, Mateusz Morawiecki, zanim został politykiem, był prezesem banku. Oba więc rzeczowniki – i bankowiec (‘osoba zawodowo związana z bankiem’), i bankier (‘właściciel banku lub osoba zarządzająca bankiem’) – są więc tu odpowiednie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski