Bazer

Witam serdecznie.
Zwracam się do Państwa z zapytaniem, czy imię Bazer posiada negatywne konotacje w języku polskim. Takim imieniem chcielibyśmy obdarzyć bohatera kampanii kierowanej do dzieci, stąd pytanie, czy imię to na pewno, w żadnym regionie Polski, nie kojarzy się z brzmieniem wyrazów, które mogą mieć negatywne zabarwienie, szczególnie w odniesieniu do najmłodszych. Będę zobowiązana za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Woźniak
Słownik gwar polskich Jana Karłowicza (w tomie 1. wydanym w r. 1900) podaje słowo bezera, które zdefiniowane zostało jako 'bezecne stworzenie; o kimś cudacznym, szpetnym a. niedobrym'. Z tego niewiele jednak wynika, bo zapytać trzeba, czy ten wyraz jest jeszcze w użyciu, a jeśli tak, to czy skojarzy się komuś z Bazerem.
Nie udało mi się potwierdzić, by tego wyrazu używano współcześnie. Jeszcze trudniejsza sprawa ze skojarzeniami, ponieważ jest to dziedzina bardzo subiektywna i nieuchwytna. Z tego względu nie da się odpowiedzieć na tak kategorycznie postawione pytanie, można jedynie stwierdzić, że jest mało prawdopodobne, by nazwa ta mogła wywoływać negatywne skojarzenia.
Jan Grzenia