Będąca jaką?

Dzień dobry,
Chciałabym zapytać się o poprawność poniższego zdania. Nie jestem pewna, jak powinnam odmienić tutaj przymiotnik: Szczęście dziewczyny, będącej tak ściśle powiązaną z naturą, było ogromne.

Analogia do rzeczownika wskazywałaby na to, że należy użyć narzędnika (będącej – kim, czym?), ale nie wiem czy posłużenie się taką analogią byłoby właściwe.

Pozdrawiam i dziękuję.
Czasownik być w formie imiesłowu (a tym jest będący) wymaga użycia przymiotnika (a także występującego w jego funkcji imiesłowu przymiotnikowego) w narzędniku. Konstrukcja …będącej powiązaną… jest więc z gramatycznego punktu widzenia poprawna.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski