Bernanke

Czy powinno się odmieniać nazwisko Bernanke (w wymowie [bernaki?])? Nosi je amerykański finansista, ale chyba nie jest to typowe angielskie nazwisko. Jak postąpić z nim w tekście?
Z góry dziękuję.
W wymowie powinno chyba jednak być [bernanki], a przed [k] występuje tylnojęzykowe [n]. W tym wypadku jest to sprawa drugorzędna, bo chodzi o odmianę. Skoro wyraz kończy się w wymowie na [i], musi mieć odmianę przymiotnikową, a więc: D. Bernankego, C. Bernankemu, NMs. Bernankem. Zapis ten opiera się na drobnym rozszerzeniu zasady [248] Wielkiego słownika ortograficznego PWN.
Jan Grzenia