Bettina

Imię Bettina pochodzi zapewne z języka włoskiego, ale co oznacza? Prosiłbym o odpowiedź.
Imię to pojawiło się u nas w wyniku zapożyczenia włoskiego imienia Bettina, które pochodzi od Betty, będącego zdrobnieniem od Elizabeth. Elizabeth to po polsku Elżbieta – imię to wywodzi się z hebrajskiego Eliszeba. Pierwotne znaczenie tego imienia nie jest całkiem jasne, tłumaczy się je jako ‘Bóg moją przysięgą’, ‘mój Bóg jest doskonałością‘ lub ‘poświęcona Bogu‘. Więcej informacji o imionach Polaków znajdzie Pan w moim Słowniku imion.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski