Bez przecinka między okolicznikiem a orzeczeniem

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o interpunkcję w zdaniu Nie wiem, jakim sposobem(,) dostała zapalenia płuc i umarła. Czy dobrze mi się wydaje, że może być zarówno z przecinkiem, jak i bez? W wersji bez wypowiadający to zdanie akcentuje zaskoczenie wiadomością o nagłym zapaleniu płuc i śmierci; w drugiej raczej informuje o tym zdarzeniu, mimochodem wspominając, że przyczyny są mu nieznane.

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Zdanie to powinniśmy zapisać: Nie wiem, jakim sposobem dostała zapalenia płuc i umarła, czyli bez przecinka. Nie oddzielamy bowiem przecinkiem niejednorodnych elementów zdania, a takimi są jakim sposobem (okolicznik) i dostała (orzeczenie).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski