Bezokolicznik

Witam. Przeszukałam wiele stron, ale żadna nie dała mi dobrej odpowiedzi. Zastanawia mnie forma można coś zrobić. Na przykład w zdaniu Można to przecież zrobić w paczkomacie. Czy taką frazę nazwalibyśmy bezokolicznikiem? Czy jednak w jakiś sposób da się określić liczbę, tryb, stronę, osobę itp.?

Dziękuje za pomoc.
Bezokolicznik to forma czasownika – w przywołanym zdaniu (Można to zrobić w paczkomacie) jest nim wyraz zrobić. Nie da się określić form bezokolicznika – tym on się charakteryzuje, że nie wskazuje na osobę, liczbę, czas, stronę czy tryb. Jeśli zaś chodzi o słowo można, to jest to tzw. czasownik niewłaściwy – tu także nie określamy żadnej z kategorii.
Pojęcie „fraza bezokolicznikowa” nie istnieje w polskiej składni.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski