Bezramkowy

Czy jest możliwe sprawdzenie, kiedy w języku polskim pojawiło się słowo bezramkowy i jakie było jego znaczenie?
Przymiotnika bezramkowy nie notują słowniki języka polskiego. Nie znajdziemy go także w tekstach powstałych w czasach przedsmartfonowych. Trudno ustalić, w którym dokładnie roku pojawił się w polszczyźnie – zapewne było to wtedy, gdy na rynku pojawiły się smartfony, których ekran wypełnia prawie całą przestrzeń panelu, czyli – stosując pewne uproszczenie – smartfony bez ramek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski