Białoruś w wołaczu

„Białorusiu! ojczyzno ty moja…”. Jak brzmi wołacz od formy Białoruś i według jakiego wzorca odmiany się go tworzy? Białorusiu, Białorusio, Białoruś – jak Adelu, Adelo, Adela?
Rzeczowniki żeńskie zakończone spółgłoską tworzą wołacz na -i (po spółgłoskach twardych i stwardniałych -y), np. „Młodości! dodaj mi skrzydła!”. Wołacz od Białoruś brzmi zatem Białorusi.
Mirosław Bańko, PWN