Bianca

Dzień dobry,
koleżanka we Włoszech nadaje swojej córce imię Bianca. Jaka będzie prawidłowa odmiana tego imienia w języku polskim? Zastosowałam analogię z Lorki, ale wtedy z narzędnika znika nam to wygodne k i mamy: z Biancą. Czy przypadkiem poprawna nie byłaby także forma: z Bianką?
Dziewczynka będzie w połowie Polką, więc bardzo zależy nam na rozstrzygnięciu tej kwestii i poznaniu prawidłowych form.
Pozdrawiam serdecznie
Kamila Goszczyńska
Imię Bianca będzie się w polszczyźnie odmieniało dokładnie tak samo jak forma Bianka. To, co może sprawiać problem, to zapis tejże odmiany. We dopełniaczu, w którym dochodzi do wymiany głoskowej [k]: [ki] w zakończeniu tematu, imię zapisujemy zgodnie z wymową.
Wzór odmiany i jej zapisu:
M. Bianca
D. Bianki
C. Biance
B. Biancę
N. Biancą
Ms. Biance
W. Bianco
Adam Wolański