Błąd w zdaniu?

Mamy następujące zdanie: Stwierdził, że już nigdy nie powtórzy tego wyczynu, bo następnym razem może źle wylądować i złamać nogę. Pytanie brzmi, czy słowo może jest w tej sytuacji w prawidłowej formie. Mamy do czynienia z narracją w czasie przeszłym. Proszę wytłumaczyć odpowiedź i zgłosić ewentualne inne błędy w zdaniu. Zależy mi, aby się czegoś nauczyć.
Pozdrawiam,
Krzysztof
Szanowny Panie,
zdanie nie zawiera błędu gramatycznego (ani żadnego innego). Czasownik modalny móc został użyty w czasie teraźniejszym, lecz nie odnosi się ani do przyszłości, ani do teraźniejszości, lecz ma znaczenie ‘jest prawdopodobne, że’. Gdyby orzeczeniem był czasownik niemodalny, np. wylądować, musielibyśmy posłużyć się czasem przyszłym (…bo następnym razem źle wyląduje i złamie nogę).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski