Błędy w pracy gimnazjalnej

Bardzo proszę o odpowiedź, czy błędne (pod względem językowym) jest sformułowanie zdania: To niezwykłe miasto zawiera w sobie wiele tajemnic – chodzi o wyraz zawiera. Jest to cytat z pracy konkursowej na poziomie gimnazjum. W tej samej pracy jako błędne potraktowano w opisie postaci sformułowanie: Włosy natomiast mocno splecione w warkocze zakończone kokardą – podkreślono jako błąd językowy mocno oraz zakończone kokardą.
Bardzo proszę o pilną odpowiedź. Z góry dziękuję.
Powiedziałabym raczej, że miasto kryje w sobie wiele tajemnic – rzeczownik tajemnica łączy się z czasownikiem kryć, a nie zawierać.
Nie zgadzam się z tym, że włosy nie mogą być mocno splecione – uważam, że mocno jest tu dobrze użyte. Jeśli jednak chodzi o warkocze zakończone kokardą, to egzaminator miał rację, że uznał to wyrażenie za błąd.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski