Błękitnokrwisty

Czy słowo błękitnokrwisty może zostać użyte podczas rozmowy w kantynie, pomiędzy pułkownikiem i arystokratycznym chirurgiem?

Jeśli pyta Pan o to, czy słowo błękitnokrwisty jest poprawne, odpowiadam: tak, jest poprawne (por. ciepłokrwisty, pełnokrwisty itp.). Na pytanie o to, może zostać użyte podczas rozmowy w kantynie między pułkownikiem i arystokratycznym chirurgiem, odpowiadam: to zależy od pułkownika i chirurga. Jeśli będą chcieli go użyć, zapewne użyją.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski