Bliska

Jak odmienia się nazwę Bliska (sieć stacji paliw)? Jak rzeczownik pliska, czy jak przymiotnik?
Jest to bardzo ciekawa nazwa firmowa. Sprawdziłem jej użycie na stronie internetowej właściciela marki i okazało się, że występuje tam ona wyłącznie w połączeniach typu sieć Bliska, na stacjach Bliska, co pozwala na uniknięcie form odmiennych. Na tej stronie nie ma ani jednej formy innej niż mianownikowa, wygląda więc na to, że sami właściciele marki unikają odmieniania tego wyrazu, a w takim razie trzeba im pomóc.
Nazwa niewątpliwie pochodzi od przymiotnika, a w takim razie powinno się ją odmieniać [jeśli w ogóle odmieniać, Red.] według odpowiedniego wzoru, np. na Bliskiej, przed Bliską.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski