Bo czy ponieważ?

Czy można zacząć zdanie od bo? Czytałem, że zdanie można zacząć od słowa ponieważ.
Bo pełni taką samą funkcję co ponieważ – wskazuje na przyczynę czegoś. Różnica między tymi słowami ma jedynie charakter stylistyczny – bo jest bardzo potoczne, i tylko w takich (potocznych) wypowiedziach występuje – zarówno na początku zdania (– Dlaczego dostałeś pałę z matmy?Bo nauczycielka się na mnie uwzięła), jak w środku wypowiedzenia złożonego (Nie wyjdę na dwór, bo mi się nie chce).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski