Bogate ciasto

Czy ciasto obfitujące w śmietanę, żółtka i bakalie można określić mianem bogatego? Jeśli nie, to jak je opisać?

Z wielkanocnymi pozdrowieniami

D.

W polszczyźnie nie przyjęło się określać ciasta przymiotnikiem bogaty. Oczywiście, można się nim posłużyć – tekst będzie zapewne zrozumiały. Jak się zdaje, nie dopracowaliśmy się określenia, które by oddało treść 'zawierający dużą ilość składników sprawiających, że ciasto jest obfite, ciężkie, kaloryczne'.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski