Boski – boski

Witam, proszę o pomoc: „… poza boskim elementem ma także swój ludzki wymiar”. boski czy Boski element? prawo naturalne i prawo boskie?
Dziękuję, mz
Raczej małą literą: boski wymiar, prawo boskie. Jest to jednak nie tyle kwestia ortografii, ile postawy piszącego. Osoby religijne lub silnie identyfikujące się z tradycją chrześcijańską zapewne wybiorą pisownię wielką literą. Nie można ani jednym, ani drugim zarzucać błędu.
Mirosław Bańko