Budowa słowa słowotwórstwo

Szanowni Państwo,

mam pytanie z zakresu słowotwórstwa :) Czy wyraz słowotwórstwo jest zrostem czy złożeniem? Jak to ocenić, gdy końcówka fleksyjna wyrazu podstawowego jest taka sama jak międzyrostek?

Słowotwórstwo jest złożeniem, gdyż -o- jest interfiksem. Końcówki fleksyjne nie wchodzą na ogół w skład wyrazów pochodnych, a zatem nie przyjmuje się, że -o jest tu końcówką mianownika.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski