Burkat-Czechowski

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w odmianie nazwiska Burkat-Czechowski.

Szanowna Pani,

w dwuczłonowych nazwiskach męskich odmieniamy oba elementy. W wypadku nazwiska Burkat-Czechowski pierwszy człon przybierze postaci właściwe rzeczownikom męskim, a drugi – przymiotnikom: Burkata-CzechowskiegoBurkatowi-Czechowskiemu, Burkata-Czechowskiego, Burkatem-Czechowskim, (o) Burkacie-Czechowskim.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski